Kendi alan adınıza Yandex’ten ücretsiz mail hizmeti

İşletmenize ya da kendi alan adınıza (domain) mail hizmeti almak isteyenler için Yandex ücretsiz Mail hizmeti sunmaktadır. Ayrıca kullanımı kolay bir arayüz imkanı ile hizmeti yönetebilmektesiniz. Tüm bunların yanısıra spam filtresi, gelen e-postalara otomatik virüs taraması, vb.. hizmetler sunmakta. Tek bir etki alanı için 1000 adet e-mail hesabının oluşturulabildiği söyleniyor.

E-posta hesaplarınıza web arayüzü aracılığıyla tarayıcınızdan erişmek için http://mail.yandex.com.tr/for/etkialaniniz.com.tr (etkialaniniz.com.tr yerine etki alanınızın (domaininizin) adı gelecektir) adresini kullanabilirsiniz.

Ayrıca http://mail.etkialaniniz.com.tr (etkialaniniz.com.tr yerine etki alanınızın adı gelecektir) adresinden e-posta hesabınıza erişilebilecek şekilde yapılandırma imkanınız bulunur. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için”Yandex.Mail’e web arayüzüyle erişim” bölümünü okuyabilirsiniz.

En temel özellikleri;

  1. E-maillerinizi yönettiğiniz yönetim panelinize logonuzu ekleyebiliyorsunuz.
  2. Varsayılan olarak 1000 adet mail hesabı kullanabiliyorsunuz.
  3. Mail hesaplarını yönetmek için ileri derece yönetim bilgisine sahip olmanıza gerek kalmadan kullanışlı arayüzü sayesinde yönetimi sağlayabiliyorsunuz.

Hizmet hakkında detaylı bilgi ve yardım için tıklayın.

Bu yöntemlerin dışında Outlook Express, The Bat, Thunderbird vb.. posta istemcileri sayesinde de e-posta hesabına erişmek mümkündür. Yandex.Mail POP3/IMAP/SMTP gibi tüm standart posta protokollerini desteklemektedir. Bu konuda ayrıntılı bilgi almak için “Yandex.Mail’e posta istemcileriyle erişim” bölümünü okuyabilirsiniz.

Google, Google Apps hizmeti adı altında ilk başlarda 200 adet e-posta hesabını kendi alan adınız altında ücretsiz olarak sağlayabiliyordu. Zamanla bu sayı düşerek 6 Aralık 2012 tarihi itibarıyla ücretsiz hizmetini durdurdu. Google artık Google Apps’ın ücretsiz sürümü için yeni hesaplar sunmamaktadır. Google Apps ücretsiz sürümü zaman zaman “Standart Sürüm” olarak da anılmaktaydı. Şu anda hizmeti kullanıcı başı aylık 40 euro gibi bir hizmet bedelinden veriyor.

Girişimciye bir destek’de Yandex‘ten…

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir