Girişimciye destek Microsoft’tan

Yeni bir girişim arifesindesiniz ve sermayenizi dikkatlice ve mümkün olduğunca geri dönüşü hızlı olacak yerlere ayırmayı planlıyorsunuz. Harcayacağınız kaynaklar arasında yer alan ciddi gider yazılım. Üstelik temel ihtiyacınız olan işletim sistemi, ofis programları vb… programlara ihtiyacınız var.

Microsoft BizSpark projesini şöyle tanımlıyor;

Microsoft BizSpark, yazılım sektöründeki girişimcilerin ilk kuluçka dönemlerinde başarılarına katkı sağlamak amacı ile tasarlanmış global bir programdır.

Programın hedefi;

Program ile Microsoft, yerel yazılım ekonomisi içinde girişimciliği ve inovasyonu desteklemeyi, bu yolla sektörün ekonomide yarattığı katma değeri ve istihdamı arttırmayı hedeflemektedir.

şeklinde tanımlamış. Program 3 senelik bir periyodu kapsıyor.

Programda belirtilen şartlar ise;

 1. Yazılım sektöründe maksimum 3 senedir faaliyet gösteren
 2. En az bir veya birkaç yazılım ürünü veya servisi pazara sunan ve
 3. Yıllık cirosu 250.000 USD altındaki yazılım şirketleri

Ayrıca programa katılım için herhangi bir ön ödeme de gerekmiyor. Yukarıda ki şartları yerine getiren şirketler http://www.microsoft.com/bizspark adresi üzerinden başvuruda bulunabiliyorlar. Değerlendirme sonrasında Microsoft yazılım araçları ve sunucu ürünlerinin lisanslarına kolay, hızlı ve ödeme yapmaksızın erişme imkanı bulabilecekleri sitenin kullanıcı bilgileri geliyor. Bu bilgilerle Microsoft ürünlerini ücretsiz 3 yıl kullanabiliyorlar.

Tüm bunlara ek olarak BizSpark startups üyelerine Microsoft Azure™ Services Platformun da kullanım hakkı veriliyor.

Erişilen yazılım ürünleri;

 • Visual Studio Ultimate with MSDN
 • Visual Studio Team Foundation Server 2010
 • Expression® Studio Version 4

“Hizmet olarak Yazılım (SaaS)” çözümleri sunan iş ortaklarına (Bizspark üyelikleri boyunca) en son versionları ile bereber aşağıdaki Microsoft ürünleri:

 • Microsoft İşletim Sistemleri
 • Microsoft Windows Server® (Enterprise’a kadar tüm versionlar)
 • Microsoft SQL Server® (tüm versionlar)
 • Microsoft Office SharePoint® Portal Server
 • Microsoft System Center
 • Microsoft BizTalk® Server
 • Microsoft Dynamics® CRM

Bu yazılımların yanı sıra destek konularında Microsoft Girişimci İş Ortaklarının desteği ile iş stratejilerini ve modellerini oluşturmak ve/veya yeniden şekillendirmek konusunda profesyonel danışmanlık desteği alma imkanı bulabiliyorlar. Yıllık 2 teknik destek hakkı ve sorularına Microsoft destek profesyonelleri iş saatleri içinde cevaplıyor. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Pazarlama konusunda da yine Microsoft desteğini vermeye devam ediyor. Ürün ve servislerini tanıtmak ve pazarlamak isteyen girişimcilere Microsoft global girişimci web sitesini açıyor. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Program sayfasında yer alan diğer detaylar

BizSpark programına başvuruda bulunurken direkt Microsoft üzerinden başvurabileceğiniz gibi, dilerseniz irtibatta olmak istediğiniz Network Partner’larımız üzerinden de başvurunuzu iletebilirsiniz. http://www.microsoft.com/bizspark sayfasından BizSpark başvuru işlemlerinizi tamamlarken bu seçim aşaması işlem adımı olarak karşınıza çıkacaktır. Oluşturulan bu ortaklıklar girişimci ekosistemine daha etkin bir hizmet sunulmasınıda sağlayacaktır.

Microsoft Türkiye , “Türkiye Bilişimle Kalkınıyor” vizyonu çerçevesinde BizSpark programının sektörde inovasyona ve girişimciliğe önemli katkılar sağlayacağına, yerel yazılım ekonomisinin geliştirilmesi ve yazılımın toplam ekonomi içindeki katma değerinin arttırılması destek olacağına inanmaktadır.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir