Facebook Marketplace Avrupa’ya Açılıyor

Marketplace’ i Avrupa genelinde 17 ülkeye yaymaya başlıyor. (Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya, İsveç ve İsviçre). Facebook’un yazdıklarına göre amacı daha fazla kişiye çevrelerindeki insanlara satış yapabilmeleri için tek bir adres sağlamak.
Marketplace halihazırda 6 ülkeye yayılmış durumda (Avustralya, Kanada, Şili, Meksika, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık). İster yeni doğmuş bebeğinize kıyafetler arayan bir ebeveyn olun, ister nadir bir parça arayan kolleksiyoncu, Marketplace de alışveriş yapmak hoşunuza gidecek. Alıcı ve satıcılar hakkında profillerini, ortak arkadaşlarınızı ve ne kadar süredir Facebook kullandıkları gibi istediğiniz bilgilere ulaşmak çok kolay.
Facebook Marketplace ilk tanıtım sürecinde insanların ürünlere ulaşmalarını, göz atmalarını ve keşfetmelerini kolaylaştırmaya odaklanmış gibi duruyor. Mayıs ayında Amerika’daki Marketplace’ de 18 milyondan fazla yeni ürün satış için yayınlandı ve bu rakam giderek artıyor.

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir