Eticaret Siteleri İçin Mobil Site

Akıllı telefon ve tablet kullanımının her geçen gün daha da artması ve gsm operatörlerinin internet hızlarında tatmin edici bir noktaya gelmesiyle, mobil kullanım hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Artık durakta, yolda, trafikte, sokakta hatta alışveriş merkezinde mağazalarda gezinirken bile mobil cihazlarımızı kullanarak bazı kararları alıyor hayatımıza yön veriyoruz.

Bir e-ticaret sitesi için de en önemlisi işte tam bu noktada alışveriş tercihi olan potansiyel müşteriler için kolay ulaşılabilir ve kullanılabilir olmasıdır. Bu sayede offline alışveriş sürecine giren bir kişiyi ürün, hizmet veya fiyatlarla etkileyip alışveriş tercihini sitemizden yapması konusunda ikna etme şansımız doğuyor.

Bilginet altyapısı kullanan eticaret siteleri için çok yakında entegre bir mobil site projesi hayata geçmek üzere hazırlanmaktadır.

Projenin özelliklerinden bahsedersek;

  • Hizmet satınalmadan sonra  herhangi bir ekstra ayara ihtiyaç kalmadan kolay bir şekilde domaininiz altında mobil site aktif edilmektedir.
  • Mobil cihazdan sitenize erişmek isteyen kişiye cihaz mobil sitenize yönlendirmektedir.
  • Aynı domain altında hizmet verdiği için ayrıca bir SSL sertifikasına ve IP’ye ihtiyaç duymamaktadır.
  • Mobil kullanıcının ilk karşısına gelen ekranda fırsatlarınızı, kampanyalarınızı ön plana çıkartacaka bir vitrin(slider) alanı bulunmaktadır.
  • Eticaret sitenizde ki tüm kategori ağacı birebir olarak mobilde görüntülenebilmektedir.
  • Site içinde yer alan ürünlerle ilgili arama yapılabilmektedir.
  • Ziyaretçi ister web sitesinden isterse mobil siteden üye olsun, yapmak istediği işlemleri her iki ortamdan da yapabilmekte ve takip edebilmektedir. Örnek vermek gerekirse verilen siparişin durum takibi, ödeme tipi, tanımlanan adresler, önceden verilen siparişler vb…

güncellemeleri paylaşmaya devam edeceğim…

Content Protection by DMCA.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir